Kierunki kształcenia

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

TECHNIK PROGRAMISTA

 Programista to jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności. Technik programista jest znakomitym wyborem drogi życiowej dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą na komputery, oraz nie przerażają ich przedmioty ścisłe.Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku zdobędą wiedzę teoretyczna i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będą  tworzyli programy w najpopularniejszych obecnie językach tj. Python, C++, JavaScript, PHP, a także posiądą umiejętności z  innych języków tj. SQL (przydatnego do tworzenia i zarzadzania relacyjnymi bazami danych), HTML 5 i CSS (wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych). Zdobycie wykształcenia na poziomie szkoły technicznej w zawodzie technik programista umożliwi absolwentom takiej szkoły kontynuacje nauki na wyższych szkołach politechnicznych lub uniwersytetach, a także pozwoli na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej.

20 czerwca 2020
Przejdź do - TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ)

TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ)

Technik cyfrowych procesów graficznych (technik grafiki i poligrafii cyfrowej) - uczniowie na zajęciach tworzą ulotki, foldery, plakaty, billboardy, animacje, strony internetowe, banery, efekty specjalne, wizytówki, czasopisma, albumy czy książki. W wyniku kształcenia nasi uczniowie będą przygotowywani do pracy w agencjach reklamowych, studiach grafiki i aniamcji, drukarniach, prasie, telewizji i wydawnictwach. Będą tworzyli treści zarówno do Internetu, pracując jako webdesignerzy jak i twórcy grafiki drukowanej. 

6 kwietnia 2017
ZSTE
Czytaj więcej o: TECHNIK CYFROWYCH PROCESÓW GRAFICZNYCH (TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ)
Przejdź do - TECHNIK INFORMATYK

TECHNIK INFORMATYK

Technik informatyk - kształcenie pozwala na zapoznanie się z szerokimi aspektami informatyki od oprogramowania i sprzętu, grafiki komputerowej, sieci i systemy operacyjne Windows i Linux aż po programowanie aplikacji i tworzenie baz danych. Absolwent ma możliwość zatrudnienia w sektorze informatycznym, telekomunikacyjnym i elektronicznym, jako programista, webdeveloper, administrator sieci, baz danych, serwisant czy grafik komputerowy.

6 kwietnia 2017
ZSTE
Czytaj więcej o: TECHNIK INFORMATYK
Przejdź do - TECHNIK TELEINFORMATYK

TECHNIK TELEINFORMATYK

Technik teleinformatyk - uczniowie kształcący się w tym zawodzie poznają aspekty telekomunikacji, elektroniki i informatyki. Dzięki dużej różnorodności materiału nauczania obejmującego zawód teleinformatyka po skończeniu szkoły absolwenci mogą podjąć pracę w firmach informatycznych a także w sektorze elektroniki i telekomunikacji.

6 kwietnia 2017
Czytaj więcej o: TECHNIK TELEINFORMATYK
Przejdź do - TECHNIK ELEKTRONIK

TECHNIK ELEKTRONIK

Technik elektronik - kształcenie pozwala na zapoznanie się z wieloma dziedzinami elektroniki. Poprzez bardzo zróżnicowany program nauczania absolwent jest przygotowany wszechstronnie do pracy w branży elektronicznej a także w telekomunikacyjnej i informatycznej.

6 kwietnia 2017
ZSTE
Czytaj więcej o: TECHNIK ELEKTRONIK
Przejdź do - TECHNIK MECHANIK

TECHNIK MECHANIK

Technik mechanik - uczniowie przygotowywani są do obsługi technicznej i konserwacji maszyn i urządzeń w szczególności maszyn sterownych numerycznie, do łączenia maszyn i mechanizmów, opracowywania planów i nadzorowania napraw maszyn i urządzeń. Absolwenci mogą być zatrudniani w przemyśle maszynowym jako obsługa lub konserwatorzy maszyn i urządzeń, mistrzowie utrzymywania ruchu, brygadziści wydziałów montażowych lub naprawczych, asystenci głównego mechanika.

6 kwietnia 2017
ZSTE
Czytaj więcej o: TECHNIK MECHANIK
Przejdź do - TECHNIK MECHATRONIK

TECHNIK MECHATRONIK

Technik mechatronik - uczniowie poznają zastosowanie elektroniki, automatyki i informatyki w systemach sterowania i regulacji urządzeń mechanicznych. W praktyce zawodowej naprawiają, diagnozują i obsługują urządzenia mechaniczne wyposażone w układy sterowania i regulacji. Absolwenci znajdą zatrudnienie w zakładach naprawy samochodów, urządzeń medycznych, aparatury kontrolno-pomiarowej, obrabiarek sterowanych numerycznie, sprzętu AGD oraz systemu dozoru i monitoringu.

6 kwietnia 2017
ZSTE
Czytaj więcej o: TECHNIK MECHATRONIK