II MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 listopada 2013

W dniach 4 i 5 listopada 2013r. odbyły się dwa turnieje eliminacyjne Mistrzostw Miasta Kalisza w piłce ręcznej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła znalazła się w grupie A wraz z zespołami ZSP2, ZSE oraz ILO. W grupie B zaprezentowały się zespoły IILO, IIILO, VLO oraz ZSGH.

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie: Wojciech Krakus, Dominik Łoziński, Adrian Zacher, Mateusz Światkowski, Patryk Rychter, Michał Beń, Jakub Linkowski, Mateusz Troczyński, Hubert Młynek i Daniel Marcinkowski. Turniej eliminacyjny odbywał się w sali ZSP2. W pierwszym meczu nasza reprezentacja spotkała się z zespołem ZSE . Mecz był jednostronnym widowiskiem i zakończył się naszą wygraną 25:2. W drugim meczu turnieju spotkaliśmy się z gospodarzem ZSP2. Po początkowych kłopotach, które wynikały z braku koncentracji u zawodników wygraliśmy ten mecz 23:9, awansując do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. Z drugiego miejsca do finału awansował gospodarz ZSP2, drużyna I LO nie stawiła się na turnieju. Do turnieju finałowego z grupy B awansowały: IIILO oraz faworyt rozgrywek IILO.

Turniej finałowy odbył się 12 listopada 2013r. w sali ZSGH w Kaliszu. W tym turnieju reprezentacja naszej szkoły wystąpiła osłabiona brakiem podstawowego zawodnika Michała Benia, kontuzjowanego w meczu ligi juniorów . Uraz pleców wyeliminował go z treningów i meczy na dłuższy czas. Pierwszy półfinał turnieju finałowego rozegrany został pomiędzy ZSTE a IIILO. Mecz ten od samego początku rozgrywał się po naszej myśli i w żadnym momencie nasze zwycięstwo nie było zagrożone. Wynik końcowy to 22:6 dla naszej drużyny. W drugim półfinale IILO pokonało ZSP2 20:8. Po krótkiej przerwie odbył się mecz o 3 miejsce w którym ZSP2 pokonało IIILO 20:11 i zajęło 3 miejsce w turnieju.

W finale nasza drużyna spotkała się z faworytem rozgrywek IILO. W drużynie tej występuje Młodzieżowy Reprezentant Polski Kamil Adamski na co dzień zawodnik juniorów Szczypiorno Kalisz oraz seniorskiej drużyny MKS KALISZ. Mecz rozpoczął się od rozsądnej i ambitnej gry naszej drużyny, co przyniosło efekt w postaci 2- bramkowego prowadzenia w początkowej fazie meczu. Z czasem dawało znać większe doświadczenie zawodników IILO, co dało prowadzenie do przerwy 14:10 drużynie przeciwnej. W drugiej połowie cały czas utrzymywała się przewaga IILO, a kiedy zgromadzeni kibice myśleli, że mecz jest już rozstrzygnięty, zawodnicy naszej drużyny zdecydowali się na ostatni zryw. Doprowadzili do wyniku 22:20 dla IILO na 2 minuty przed końcem meczu i byli w posiadaniu piłki. Niestety błąd techniczny - strata piłki - spowodował zdobycie kolejnej bramki przez przeciwników. Do końca meczu nie udało nam się zdobyć bramki. Wynik końcowy 25:20 dla IILO. Zespół IILO awansował do finału rejonu rozgrywanego w Koźminie Wielkopolskim.

Zawodnicy naszej drużyny zaprezentowali niesłychaną ambicję i wolę zwycięstwa oraz wysokie umiejętności gry w piłkę ręczną.