ZAPOWIEDŹ VI WEWNĄTRZSZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO 2015

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 listopada 2015

27 listopada 2015 r. zapraszamy do udziału w VI Wewnątrzszkolym Konkursie Informatycznym, który od wielu lat jest wpisany w grafik imprez szkolnych, będąc corocznym świętem informatyków w ZSTE.

W tym roku ECDL Polska, który patronuje imprezie, przygotował dla wszystkich uczestników drobne upominki, natomiast organizatorzy zapraszaja na projekcję filmu o Stevie Jobsie i historii marki Apple.

I etap to eliminacje, składające się z 50 pytań zamkniętych, które mają tylko jedną odpowiedź prawidłową. W tej części będziecie odpowiadać na pytania z zakresu szeroko rozumianej informatyki. Wśród pytań znajdą się zagadnienia obejmujące: sieci komputerowe, systemy operacyjne zarówno klienckie jak i sieciowe, z rodziny Windows, a także Linux. Ponadto pytania uwzględniają aspekty pracy i budowy urządzeń komputerowych, podstawy elektroniki cyfrowej i elektrotechniki. W zakresie programowania uwzględniliśmy: programowanie aplikacji internetowych i baz danych a także technologie tworzenia witryn internetowych. Pytania z grafiki, animacji obrazów i obróbki grafiki skupiają się na praktycznym wykorzystaniu i znajomości technologii tworzenia grafiki rastrowej i wektorowej, tworzenia i obróbki cyfrowej dźwięku oraz filmów, a także animacji i grafiki 3D.

II etap to finał, do którego przechodzi 10 najlepszych uczniów. W tej części będziecie mieli do rozwiązania 5 zadań praktycznych w zakresie:
1. Systemów operacyjnych - stworzenie pliku wsadowego w systemie Windows lub Linux.
2. Sieci komputerowych - podział adresu sieciowego na podsieci metodą VLSM i utworzenie struktury sieciowej z uwzględnieniem routerów i przełączników (wykonanie zadania na platformie Cisco Packet Tracer).
3. Baz danych - tutaj wystąpi w roli głównej MySQL i baza danych, do której będziecie wysyłali zapytania.
4. Algorytmiki - programowanie w języku PHP i rozwiązanie problemu algorytmicznego.
5. Grafiki i animacji komputerowej - zadanie do realizacji w Adobe Photoshop, Adobe Illustrator i Adobe Flash, które będzie polegało na stworzeniu animacji przy wykorzystaniu elementów grafiki rastrowej i wektorowej przygotowanych przez uczestnika.

Zaczynamy o 9.00 na aulii szkolnej od testu (zgłaszacie się 10 minut przed). Bezpośrednioi po teście zapraszamy na film, po którym ogłosimy finalistów i wyniki poszczególnych uczestników. Finał odbędzie się w salach 310 i 303.

W tym roku konusowi patronują: Polskie Towarzystwo Informatyczne, ECDL Polska, Association for Computing Machinery Lodz Chapter i Instytutu Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Rada Rodziców w ZSTE i PTI, a także Netland Computers, wydawnictwo Helion oraz kino Helios, które ufundowało dla wszystkich finalistów wejściówki na dowolny film. W tym roku całkowita pula nagród przekroczyła 2 tys. zł. Patronat medialny nad imprezą objął portal Calisia.pl.

Wszytkom firmom i organizacjom dziękujemy za pomoc, bez Waszej pomocy i wsparcia konkurs nie był by tak atrakcyjny :)))

Zapisy przyjmujemy do czwartku 26 listopada, godz. 23.59 na konkurs@zste.kalisz.pl (w tytule: imię, nazwisko i klasa).

Orgainzatorzy,
Roman Kościelak, Sebastian Wożniak i Szymon Wilk

Galeria

  • Powiększ zdjęcie